• 031-33931240
  • ایران - اصفهان - شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان

قیمت دلار تا شهریور به کجا می‌رسد؟

معامله‌گران معتقدند قیمت دلار در دست بازارساز قرار گرفته و تا پایان شهریور باید کف‌زنی جدید را آغاز کند. البته این دسته می‌گویند بازار برای کف جدید احتیاج به خبر قوی دارد.

به گزارش تابان گوهر نفیس به نقل از اکوایران، قیمت دلار پس از کاهش ابتدای هفته تا کف ۴۸ هزار تومان، روز یکشنبه افزایشی شد. قیمت دلار هرات در روز یکشنبه در ۴۸ هزار و ۶۰۰ تومان آغاز به کار کرد و با افزایش به کانال ۴۹ هزار تومان رسید. در مجموع تمامی بازارها افزایشی شدند و به مرز مقاومت رسیدند. 
عده‌ای از معامله‌گران معتقدند هر زمان که قیمت دلار وارد ۴۸ هزار شده در بازار سرمایه شاهد ریزش بودیم. این دسته اعتقاد دارند بازارساز از این رابطه اطلاع دارد و به خاطر همین در برهه کنونی اجازه ریزش سنگین به دلار نمی‌دهد. این دسته می‌گویند این بدان معنا نیست که قیمت دلار افزایش خاصی داشته باشد، چراکه بازار در دست بازارساز است.

در روز یکشنبه قیمت درهم امارات نیز بر مدار افزایش بود و به ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان رسید. قیمت دلاری درهم با این رقم در مرز ۵۰ هزار تومان برآورد می‌شود. یکسری از معامله‌گران می‌گویند این افزایش درهم نشان می‌دهد بازارساز در روز گذشته مداخله خاصی نداشته و نرخ‌های پایین حواله متقاضی دارد.

فنی‌ها معتقدند ۴۸ هزار و ۶۰۰ تومان مرز حمایتی است برای قیمت دلار که اگر از دست برود امکان فشار فروش در بازار زیاد می‌شود. اگر این مرز حمایتی حفظ شود قیمت دلار مرز مقاومتی ۴۹ هزار و ۲۰۰ تومان را سر راه دارد.

در مجموع معامله‌گران معتقدند قیمت دلار در دست بازارساز قرار گرفته و تا پایان شهریور باید کف‌زنی جدید را آغاز کند. البته این دسته می‌گویند بازار برای کف جدید احتیاج به خبر قوی دارد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + 18 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر