چرا طلای جهانی سقوط کرد؟

قیمت طلا امروز، چهارشنبه با تقویت دلار به پایین‌ترین حد در بیش از یک ماه گذشته سقوط کرد. اما چرا طلای جهانی سقوط کرد؟

به گزارش تابان گوهر نفیس به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۹:۳۰ به وقت شرقی با ۴.۵ درصد کاهش به ۱۸۹۵ دلار و ۹۰ سنت رسید که پایین‌ترین سطح از ۲۲ اگوست بود و طلای آمریکا نیز با ۰.۲۴ درصد کاهش به ۱۸۹۶ دلار و ۹۰ سنت رسید.

به نظر می رسد دلیل اصلی سقوط طلای جهانی این است که دلار در برابر همتایان اصلی خود در بالاترین سطح ۱۰ ماهه خود قرار گرفت زیرا بازدهی خزانه‌داری به دلیل چشم انداز نرخ‌های بالاتر برای مدت طولانی‌تر در ایالات‌متحده بالا ماند و نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس اظهار کرد که احتمال ۴۰ درصد وجود دارد که فدرال رزرو برای غلبه بر تورم به افزایش نرخ‌ها نیاز داشته باشد.

نرخ‌های بهره بالاتر هزینه فرصت نگهداری شمش را افزایش می‌دهد که به دلار قیمت‌گذاری می‌شود و هیچ سودی به همراه ندارد.

ایپ جان رانگ، استراتژیست بازار IG گفت: به نظر می‌رسد نرخ بالا برای مدت طولانی‌تر، جریان‌های امن برای فلز زرد را نادیده می‌گیرد. شاخص مخارج مصرف شخصی ایالات‌متحده در روز جمعه منتشر می‌شود. وزارت کار گزارش ماهانه اشتغال را در ۶ اکتبر منتشر خواهد کرد و سپس گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده را در ۱۲ اکتبر منتشر خواهد کرد.

اعتماد مصرف کننده در ایالات‌متحده در ماه سپتامبر به پایین ترین حد در چهار ماه گذشته رسید که ناشی از نگرانی‌های مداوم در مورد قیمت‌های بالاتر و افزایش ترس از رکود بود.

طبق گزارش رویترز، اس‌پی‌دی‌آر گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان اعلام کرد که دارایی‌های آن به پایین‌ترین حد در بیش از چهار سال گذشته رسیده است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۸ درصد کاهش به ۲۲.۶۹ دلار به پایین‌ترین حد در ۱۲ روز گذشته رسید، در حالی که پلاتین با ۰.۱ درصد افزایش به ۹۰۴ دلار و ۸۷ سنت رسید. پالادیوم با یک درصد افزایش به ۱۲۳۶ دلار و ۱۴ سنت رسید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 17 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر