چرا حباب سکه باید مدیریت شود؟

صندوق های طلا سبز پوش شدند/ معامله گران منتظر خروجی حراج طلا در مرکز مبادله هستند/ قیمت دلار پشت مقاومت ماند/ چرا حباب سکه باید مدیریت شود؟

به گزارش تابان گوهر نفیس به نقل از اکوایران، دیروز سه شنبه 26 دی 1402 و بازار ارز و طلا که با خبر ضرب سکه بدون تاریخ ریزشی شده بودند، در مرزهای پایینی حمایت شدند. افزایش قیمت پشت خطی به روز سه‌شنبه رسید و قیمت‌ها به سمت مقاومت حرکت کردند اما در شکستنش ناکام ماندند.

 
قیمت دلار هرات با گپ مثبت در کانال 52 هزار تومان شروع به کار کرد و تا قبل از نرخ‌دهی درهم امارات به سمت کف کانال حرکت کرد. اما با نرخ‌دهی امارات و افزایش این بازار، دلار هرات از مرز مقاومت میانی خودش یعنی 52 هزار و 200 تومان عبور کرد و تا 52 هزار و 450 تومان بالا رفت ولی نتوانست از محدوده مقاومت 52 هزار و 600 تومان که یکشنبه هم در شکستنش ناکام مونده بود عبور کنه. در نهایت قیمت دلار هرات در 52 هزار و 180 تومان بسته شد. بازار ارز هرات نسبت به روز گذشته افزایش 400 تومانی داشت. دلار تهران هم با افزایش به محدوده 52 هزار و 700 تومان تا 53 هزار و 100 تومان رسید.

قیمت درهم امارات با گپ مثبت 110 تومانی در 14 هزار و 500 تومان شروع به کار کرد و با افزایش 150 تومانی تا 14 هزار و 650 تومان بالا رفت اما در ادامه با کاهش در 14 هزار و 550 تومان به کار خودش پایان داد. به عقیده معامله‌گران لیدر بازارها فعلا درهم امارات است.

قیمت سکه امامی با افزایش تا 31 میلیون و 800 هزار تومان بالا رفت و در 31 میلیون و 600 هزار تومان بسته شد. قیمت سکه در روز سه‌شنبه نسبت به روز گذشته افزایش 200 هزار تومانی داشت. حباب سکه هم با صعود به 6 میلیون و 200 هزار تومان رسید. سکه رفاه با افزایش تا 32 میلیون و 200 هزار تومان هم بالا رفت اما در ادامه در 31 میلیون و 840 هزار تومان به کار خودش پایان داد که بالاتر از تمامی بازارها بود.

قیمت طلای آبشده هم با افزایش تا مرز مقاومت 11 میلیون و 650 هزار تومان بالا رفت اما این بازار هم نتوانست از این سطح عبور کنه و همچنان در میانه‌های کانال 11 میلیون در معامله‌ است.

در مجموع بازارها در روز سه‌شنبه دو موجی شدن؛ یک موج افزایش تا مرز مقاومت و موج دوم کاهش از این مرز. با این دو تا موج معامله‌گران چپ و راست شدند.

بانک مرکزی قرار است از روز چهارشنبه عرضه شمش طلا را در مرکز مبادله شروع کند و سخنگوی مرکز مبادله خبر داده از هفته آینده سکه‌های جدید ضرب شده توسط بانک مرکزی دراین مرکز عرضه خواهد شد که جزئیات آن به زودی اعلام خواهد شد. 

صحبت‌های سیف درمورد حباب سکه هم در بازار مورد توجه بود. ولی‌الله سیف، رییس کل اسبق بانک مرکزی هم گفته موضوع حباب سکه باید حل بشه و اگر بانک مرکزی نسبت به رشد حباب سکه بی‌تفاوت باشه، حباب سکه می‌تونه موتور افزایش قیمت دلار باشه.

به عقیده تحلیل‌گران فنی در روز سه‌شنبه آبشده و دلار هرات با وجود افزایش با رشد درهم همراهی نکردن و به گفته آن‌ها در بازار دبی هم به صورت قطره‌چکانی تزریق شده. بازارها در روز سه‌شنبه با دوموجی که زد یک مثلث تشکیل دادند. قیمت طلای آبشده بین 11 میلیون و 650 هزار تا 11 میلیون و 450 هزار تومان گیر کرده و از هر طرف بشکنه نوسان جدید می‌ده. از نظر معامله‌گران اگه دلار هرات کف 51 هزار و 700 تا 900 تومان را از دست بده میتونه نوسان هزار تومانی بزنه.

در روز سه‌شنبه تمامی صندوق‌های طلا سبزپوش شدن.

نکته بازار اینه که یکسری شرکت راه افتادن که توی کار طلا هستند و در بازار درمورد فروش شمش طلا و تحویل اون در فرودگاه امام خمینی تبلیغ می‌کنند. قسمت جالب این تبلیغ‌ها یک اصطلاح جدید به نام دلار طلاست که 54 هزار و 200 تومان قید شده.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر