طلا در کوتاه مدت نزولی می‌شود؟

در این ویدیو از رسانه تابان گوهر، تحلیلگران سایت کیتکو، روند قیمت انس جهانی طلا در هفته پیش روی بازارهای جهانی را بررسی کرده اند.

نمایش ویدیو درباره طلا در کوتاه مدت نزولی می‌شود

طلا در کوتاه مدت نزولی می‌شود؟

انس جهانی طلا که هفته گذشته را ریزشی آغاز کرده بود، پس از صحبت های رئیس فدرال رزرو به یکباره تغییر جهت داد و در روز چهارشنبه صعودی شد. جروم پاول در کنفرانس مطبوعاتی خود، کاهش نرخ بهره در سال آینده میلادی را، قطعی عنوان کرد و همین صحبت های رئیس بانک مرکزی آمریکا باعث شد که قیمت انس در روز چهارشنبه، صعودی 47 دلاری را تجربه کرده و دوباره به بالای سطح 2000 دلاری صعود کند. طلا سرانجام در هفته گذشته بازارهای مالی با عدد 2019 دلار برای هر انس به کار خود پایان داد. حالا سوال اینجاست که آیا انس جهانی طلا در هفته پیش رو سطح ۲۰۰۰ دلاری را حفظ خواهد کرد یا مجددا نزولی خواهد شد.

نظرسنجی هفتگی طلا کیتکونیوز

در آخرین نظرسنجی طلای هفتگی کیتکو، اکثر سرمایه گذاران و معامله گران هفته پیش رو را صعودی پیش بینی می کنند و این در حالی است که تحلیلگران در یک موضع خنثی نسبت به چشم‌انداز کوتاه مدت فلز زرد کاملاً متعادل هستند. این هفته، 12 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی کیتکو شرکت کرده که از این تعداد، 3 کارشناس یا 25% این هفته را صعودی و 3 تحلیلگر آن را نزولی پیش بینی کرده اند و 6 نفر باقیمانده، نسبت به روند طلا در این هفته بی طرف بودند

نتایج نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز

در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیز 594 نفر شرکت کردند که از این تعداد، 379 نفر یا 64% هفته پیش روی انس طلا را صعودی پیش بینی می کنند. این در حالی است که 120 نفر یا 20% قیمت را نزولی پیش بینی کرده و 95 نفر یا 16% نسبت به چشم انداز کوتاه مدت این فلز گرانبها بی طرف بودند.

نظرات تحلیلگران سایت کیتکونیوز

رئیس مدیریت دارایی آدریان دی که دیدگاه نزولی کوتاه مدت خود را حفظ کرده است، گفت: بله، نرخ بهره در سال آینده کاهش خواهد یافت ولی نه آن قدرها که بازار انتظار دارد. وی افزود: من طلا را در بلند مدت به شدت صعودی ارزیابی می کنم ولی در کوتاه مدت نزولی خواهد بود.

آدام باتن، رئیس استراتژی ارز در سایت Forexlive.com هفته پیش روی بازارهای مالی را صعودی عنوان کرد و افزود: فدرال رزرو در حال چرخش است، دلار در حال سقوط است و فصل ها عالی هستند و اینها بهترین دلایل برای صعود طلا است.

شان لوسک، یکی از مدیران تامین مالی تجاری در والش تریدینگ نیز با اشاره به عقب نشینی دلار آمریکا و بازدهی خزانه داری، تقاضا برای طلای فیزیکی در این فصل را بالا پیش بینی کرده و هفته پیش روی انس را صعودی پیش بینی می‌کند.

به نظر شما آیا انس طلا در هفته پیش رو به صعودی خواهد شد؟ نظر خود را برای ما کامنت کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × چهار =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر