مقاومت 1980 دلاری انس طلا خواهد شکست؟

در این ویدیو از رسانه تابان گوهر، تحلیلگران سایت کیتکونیوز، روند قیمت انس جهانی طلا در هفته پیش رو را بررسی کرده اند.

نمایش ویدیو درباره مقاومت اونس طلا

بر اساس پیش‌بینی هفته گذشته کیتکونیوز طلای جهانی در پایان هفته گذشته بازارهای جهانی به بیش از 1950 دلار در هر انس رسید. طبق نظرسنجی‌ها این دومین هفته است که احساسات صعودی به سمت بازار طلا برگشته است و پیش‌بینی ها از افزایش قیمت این فلز گرانبها در آینده نه چندان دور خبر می‌دهد. با این حال، هیچکدام از گروه‌های تحلیلگران وال‌استریت و حتی سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی انتظار ندارند که شاهد یک شکست بزرگ در سطوح مقاومتی انس طلا باشند.

 

بر اساس آخرین نظرسنجی هفتگی طلای کیتکونیوز با وجود تمایل نسبت به افزایش قیمت طلا، تحلیلگران همچنان نگاه محتاطانه نسبت به قیمت طلا دارند. در این هفته که ۲۰ تحلیلگر وال‌استریت در نظرسنجی کیتکو شرکت کردند، ۹ نفر یا ۴۵٪ نسبت به صعود طلا در این هفته خوش‌بین بودند. همچنین ۲ تحلیلگر وال‌استریت این هفته را نزولی و ۹ نفر خنثی پیش‌بینی کرده‌اند. اینکه تحلیلگران به صورت مساوی این هفته را خنثی یا صعودی پیش‌بینی می‌کنند نشان از درنظرگرفتن احتیاط در معاملات این هفته دارد.

 

همچنین در نظرسنجی آنلاین ۵۹۲ نفر شرکت کردند که از این تعداد، ۳۶۳ نفر یا ۶۱% به دنبال افزایش قیمت طلا در هفته آتی بودند. ۱۴۸ نفر یا ۲۵% این روند را نزولی پیش‌بینی کرده و ۸۱ نفر یا ۱۴% در کوتاه‌مدت این روند را کم‌نوسان ارزیابی کردند. احساسات صعودی در میان سرمایه‌گذاران خرد به بالاترین سطح یک ماهه رسیده است. ولی این سرمایه‌گذاران در روند افزایشی قیمت طلا، عدد 1979 دلار را برای پایان انس این هفته پیش‌بینی می‌کنند.

 

جیمز استنلی، استراتژیست بازار در StoneX، گفت: طلا در کوتاه‌مدت در مقابل 1980 دلار مقاومت خواهد کرد ولی سوال اینجاست که فروشندگان قوی چطور در برابر 2000 دلار واکنش نشان می‌دهند. دارین نیوزوم، استراتژیست ارشد بازار در Barchart.com، گفت: طلا ممکن است در هفته آینده شاهد چند روز فشار باشد، اما من انتظار کاهش قیمت را ندارم. این تحلیلگر افزود: شاخص دلار آمریکا در روند نزولی بلندمدت باقی می‌ماند و این به تنهایی می‌تواند حمایت اساسی از طلا را فراهم کند

 

دانیل پاویلونیس، استراتژیست ارشد بازار در RJO Futures، گفت: اگرچه داده‌های ضعیف تورم همچنان از قیمت طلا حمایت می‌کند، دلایل خوبی وجود دارد که چرا سرمایه‌گذاران باید در این سطوح محتاط باشند. وی افزود که بسیاری از سرمایه‌گذاران همچنان منتظرند تا فدرال‌رزرو اعلام کند که آماده توقف افزایش نرخ بهره است و هنوز اطلاعات کافی برای ارائه پاسخ قطعی در مورد نرخ بهره وجود ندارد

 

فدرال‌رزرو در حال حاضر تمایلی به عقب‌نشینی از مبارزه با تورم ندارد. این کار می‌تواند بازده اوراق قرضه را در بالا نگه دارد و روند طلا در کوتاه‌مدت را محدود کند. به نظر شما انس جهانی طلا در هفته پیش رو مقاومت 1980 دلار را رد خواهد کرد؟

مقاومت اونس طلا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − یازده =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر