• 031-33931240
  • ایران - اصفهان - شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان

قیمت طلای جهانی به ۲۵۰۰ دلار می‌رسد؟

طلا در زمان بی‌ثباتی اقتصادی، بحران‌های بازار سهام، درگیری‌های نظامی و بیماری‌های همه‌گیر منبع امن سرمایه‌گذاری است. اما آیا این بی ثباتی ها منجر به رشد انس طلا تا محدوده 2500 دلار خواهد شد؟

به گزارش تابان گوهر نفیس به نقل از تجارت‌نیوز، سرمایه‌گذاران از قدیم وقتی بی‌ثباتی سیاسی و اقتصادی وجود داشت به طلا پناه می‌بردند. طلا در زمان بی‌ثباتی اقتصادی، بحران‌های بازار سهام، درگیری‌های نظامی و بیماری‌های همه‌گیر منبع امن سرمایه‌گذاری است.

از این‌رو برخی تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند با توجه به بی‌ثباتی در جهان و تنش‌های ژئوپلتیکی، جذابیت طلا به علت امنیت آن بیشتر می‌شود و قیمت طلا به زودی به 2500 دلار در هر اونس خواهد رسید.

قیمت آتی طلا در چند هفته گذشته 3 درصد افزایش یافته و سبب شد تا قیمت در روز سه‌شنبه به بالای 2 هزار دلار در هر اونس برسد.

مارک نیوتن، تحلیلگر فنی بازار در یادداشتی که در بیزینس اینسایدر منتشر شد، نوشت، این افزایش قیمت، بالاترین میزان افزایش روزانه در این ماه بوده است و پس از اینکه قیمت‌ها با 2006 دلار در هر اونس بسته شد، بیشترین رشد هفتگی از بهار هم ثبت شد.

 
قیمت طلا رکورد جدیدی ثبت می کند؟
به گفته نیوتن، «این از نظر فنی تاحدی مثبت است و من فکر می‌کنم که طلا قیمت رکورد جدیدی بزند.»

وی معتقد است، افزایش به 2009.41 دلار در هر اونس، راه را برای ورود به بازه قیمتی 2060 تا 2080 دلار در هر اونس باز کرده است.

 
این تحلیلگر می‌گوید، اگر سطح مقاومتی 2080 دلاری شکسته شود، این نشان‌دهنده یک «شکست فنی قطعی» است. وی پیش‌بینی کرد، حتی قیمت طلا سریع‌تر بالا رود.

پیش‌بینی فنی من 2500 دلار در هر اونس است و با توجه به کاهش نرخ بهره و چرخه‌های افزایشی و درگیری‌های ژئوپلتیکی مداوم، به نظر می‌رسد که طولانی‌مدت باشد.

این تحلیلگر متعهد شد، این رقم (2500 دلار) لزوما تا پایان سال محقق نخواهد شد بلکه یک «هدف نه چندان دور» است.

از زمان جنگ غزه، قیمت طلا افزایش یافته است و انتظار برای تشدید تنش‌ها و بی‌ثباتی‌ها، قیمت طلا را بالاتر هم می‌برد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + 20 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر