• 031-33931240
  • ایران - اصفهان - شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان

قیمت طلای جهانی در اوج می‌ماند؟

قیمت طلای جهانی نزدیک به بالاترین حد دو هفته اخیر خود به دنبال افزایش شاخص قیمت مصرف‌کننده باقی ماند. با این حال، برخی از تحلیلگران اظهار کردند که این فلز گرانبها می‌تواند با برخی چالش‌های کوتاه‌مدت مواجه شود.

به گزارش تابان گوهر نفیس به نقل از تجارت‌نیوز، بازار طلا پس از رسیدن به بالاترین سطح دو هفته‌ای، همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد. با این حال، برخی از تحلیلگران اظهار کردند که این فلز گرانبها می‌تواند با برخی چالش‌های کوتاه‌مدت مواجه شود زیرا تورم همچنان بالاست.

پس از آخرین بحران خاورمیانه که منجر به جهش بزرگی در روز جمعه و پیش از تعطیلی بازار شد که یک هفته نوسان قیمت باورنکردنی در فلز زرد را به پایان رساند، گاوهای نر طلا از نزدیک به ۱۷۰۰ دلار در هر اونس به سطح امن ۱۹۰۰ دلار بازگشتند.

حرکت صعودی روز جمعه، بزرگترین حرکت در یک روز برای طلا از ۱۷ مارس بود. افزایش هفتگی ۵ درصدی در هفته جاری نیز بزرگترین افزایش از مارس بود.

رشد قیمت طلای جهانی در حالی رخ داد که شاخص دلار آمریکا برای دومین روز متوالی افزایش یافت و روند صعودی دلار در سه ماه گذشته را از سر گرفت که تنها با کاهش هفته گذشته متوقف شد.

بر اساس کیتکونیوز، وزارت کار ایالات‌متحده اعلام کرد که شاخص قیمت مصرف‌کننده مورد انتظار آن در ماه گذشته ۰.۴ درصد افزایش یافته است که پس از افزایش ۰.۶ درصدی در ماه اگوست بود. این داده ها داغ‌تر از حد انتظار بود زیرا اقتصاددانان افزایش ۰.۳ درصدی را پیش‌بینی می‌کردند.

هر اونس طلای دسامبر آخرین بار با ۰.۳۲ درصد افزایش به ۱۸۹۳ دلار و ۳۰ سنت معامله شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + نوزده =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر