انس بالای 2000 دلار خواهد ماند؟

در این ویدیو از رسانه تابان گوهر، تحلیلگران سایت کیتکو، روند قیمت انس جهانی طلا در هفته پیش روی بازارهای جهانی را بررسی کرده‌اند.

نمایش ویدیو درباره روند اونس طلا بالای 2000 دلار

روند صعودی طلای جهانی در هفته گذشته هم ادامه دار بود و انس موفق شد با ورود به بالای محدوده 2000 دلاری، این فلز زرد را در آستانه ثبت بیشترین افزایش قیمت ماهیانه طی سه سال گذشته قرار دهد. انس که در روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته گذشته نزولی شد توانست در سه روز پایانی هفته خود را به محدوده 2000 دلار نزدیک کند و موفق شد در ساعات پایانی معاملات در روز جمعه با شکست مقاومت روانی 2000 دلار با عدد 2006 دلار در هر انس به کار خود در هفته گذشته بازارهای مالی پایان دهد. حالا سوال اینجاست که آیا انس طلا بالای محدوده 2000 دلار خواهد ماند و به سمت شکستن سقف تاریخی‌اش حرکت می‌کند؟

نظرسنجی هفتگی طلا کیتکونیوز

آخرین نظرسنجی هفتگی طلای کیتکو نشان می دهد در حالی که اکثر تحلیلگران بازار صعودی هستند، اقلیت قابل توجهی هم انتظار دارند که انس طلا یا تثبیت شود و یا عقب نشینی کند. این هفته، 11 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی کیتکو شرکت کرده که از این تعداد، 6 تحلیلگر یا 54% این هفته را صعودی پیش بینی می‌کنند. 3 نفر یا 27 درصد این هفته را نزولی پیش بینی کرده و 2 نفر یا 18 درصد نیز نسبت به طلا در هفته آینده بی طرف بودند.

نتایج نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز

با این وجود سرمایه گذاران خرد و معامله گران بازار طلا، دید صعودی تری نسبت به روند این هفته انس جهانی طلا دارند. در نظرسنجی آنلاین کیتکو 602 نفر شرکت کردند که از این تعداد، 395 نفر یا 66% هفته پیش رو را صعودی می بینند. این در حالی است که 126 نفر یا 21% قیمت را نزولی پیش بینی کرده و فقط 81 نفر یا 12% در کوتاه‌مدت این روند را کم نوسان ارزیابی کرده‌اند.

 تصمیم فدرال رزرو در مورد نرخ بهره در روز چهارشنبه، رویداد اصلی اقتصادی هفته پیش رو خواهد بود و اکثر کارشناسان بر این باورند که فدرال رزرو، نرخ بهره را بدون تغییر باقی خواهد گذاشت.

نظرات تحلیلگران سایت کیتکونیوز

کالین سیزینسکی، استراتژیست ارشد بازار در SIA Wealth Management، گفت: من در این هفته نسبت به روند طلا بی طرف هستم چرا که معتقدم طلا واقعاً می‌تواند حرکت بزرگی داشته باشد؛ فقط مطمئن نیستم که در کدام جهت است. وی افزود: توقف احتمالی نرخ بهره فضا را برای رشد طلا مهیا خواهد کرد و در آنسو توقف احتمالی جنگ در خاور میانه نیز باعث نزول طلا در هفته پیش رو خواهد شد.

مارک چندلر، مدیر عامل بنوکبرن گلوبال فارکس، که هفته پیش روی طلا را نزولی پیش بینی کرده است، گفت: من انتظار دارم که طلا پس از رشدهای اخیر، به سمت حمایت 1950 دلاری حرکت کند.

رئیس مدیریت دارایی آدریان دی نیز با اشاره به وضعیت خاورمیانه و همچنین آشفتگی بازار اوراق قرضه، گفت: در حال حاضر بعید است که انس طلا صعود بیشتری داشته باشد، اما بعید هم است که به شدت سقوط کند.

جیم ویکوف، تحلیلگر ارشد کیتکو نیز معتقد است که طلا در هفته پیش رو به روند صعودی خود ادامه خواهد داد. وی روند صعودی نمودارها و تقاضا را مهم ترین دلایل پیش بینی خود عنوان کرد.

به نظر شما انس جهانی طلا، بالای 2000 دلار تثبیت خواهد شد؟ نظر خود را برای ما کامنت کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 12 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر