نحوه محاسبه قیمت تعویض طلا

یکی از ویژگی‌های ذاتی همه انسان‌ها حس تنوع طلبی آن‌ها می‌باشد. این ویژگی باعث شده است که پس از گذشت مدتی، وسایل و دارایی‌های او برایش تکراری شده و به دنبال تغییر یا تعویض آن با مدلی دیگر باشد. طلا و جواهرات هم یکی از دارایی‌ها است که به مرور زمان، به خصوص برای خانم‌ها تکراری می‌شود و پس از مدتی به فکر تعویض یا تغییر آن می‌افتند. البته که تعویض و تغییر لوازمات معمولاً با هزینه اندکی قابل انجام است و حتی در بحث طلا هم معمولا با هزینه بیشتری این کار انجام می‌شود. پس در ادامه با روشی آشنا می‌شویم تا با هزینه‌ای درست طلا و جواهرات خود را تعویض کنید و حتی قیمت تعویض طلا آن را هم بدست آورید.

نحوه محاسبه قیمت تعویض طلا

تعویض طلا با طلا، راهی کم هزینه‌تر

یکی از راه‌های کم هزینه برای عوض کردن طلای کهنه با طلای نو، تعویض طلا با طلا می‌باشد. در این روش شما طلای کهنه خود را تحویل داده و در مقابل طلای نو با وزن تقریباً یکسان دریافت می‌کنید. البته طلا فروشان نیز برای محاسبه وزن و قیمت طلایی که باید به شما در عوض تحویل قطعه طلا دهند، فرمولی برای محاسبه دارند که در ادامه با آن آشنا می‌شویم. دریافت طلا با وزن کمتر یا بیشتر کاملاً بسته به انتخاب شما دارد. چنانچه وزن طلای دریافتی بیشتر از وزن طلای تحویل داده شده باشد، می‌بایست مابه تفاوت آن را پرداخت کنید.

وجود تنوع در جواهرات، بخشی از مزیت‌های تعویض طلا با طلا می‌باشد. چرا که شما به راحتی می‌توانید طلاهای کهنه و شکسته و یا پر از جای خراشیدگی که دیگر قابل استفاده نیستند را با طلا و جواهرات نو و زیبا عوض کنید. برای داشتن انواع قیمت طلا و مسکوکات می توانید تابلو طلافروشی آنلاین تابان گوهر را تهیه کنید.

تعویض طلا با طلا

قیمت تعویض طلا

در حال حاضر افراد کمی هستند که از فرمول محاسبه قیمت طلافروشان سر در بیاورند. و این طور به نظر می‌رسد که تنها خود طلا فروشان می‌دانند از چه فرمول و روش‌هایی برای محاسبه قیمت طلا استفاده کنند. و به همین دلیل بسیاری از افراد به همین علت گاها ناخواسته متحمل ضرر و زیان می‌شوند. در نتیجه اگر با فرمول و روش محاسبه قیمت تعویض طلا آشنا باشید. به راحتی از سو استفاده افراد فرصت طلب جلوگیری کرده و مانع از پرداخت پول اضافی به آن‌ها می‌شوید.

در فرایند تعویض طلا، طلا فروش هنگامی که طلای شکسته و دست دوم شما را می‌خرد و در عوض به شما طلای نو می‌دهد، علاوه بر اجرت و سود طلا فروش که باید در نظر گرفته شود، مابه تفاوت قیمتی طلای نو و کهنه نیز باید در نظر گرفته شود.

فرمول محاسبه قیمت تعویض طلا

به طور مرسوم از یک روش برای محاسبه قیمت تعویض طلا استفاده می‌شود. در این روش قیمت تعویض طلا با عیار 740 حساب می‌شود. یعنی هر گرم طلا با عیار 750 تبدیل به یک گرم طلا با عیار 740 می‌شود. به طور مثال اگر قیمت یک گرم طلای 18 عیار 2500000 تومان باشد، این عدد را ابتدا بر 750 تقسیم و سپس در عدد 740 آن را ضرب می‌کنند. عدد نهایی حدودا برابر 2466000 تومان می‌باشد. پس پیدا کردن قیمت تعویض طلا چندان هم کار سختی نیست. با تابلو طلافروشی آنلاین تابان گوهر نفیس می‌توانید نرخ لحظه ای انواع طلا و ارز را در اختیار داشته باشید.

فرمول محاسبه قیمت تعویض طلا

البته در بازار طلا و جواهر، به عدد دست آمده، قیمت تعویض طلا متفرقه 18 نیز می‌گویند.

نکته آخر

تعویض کردن طلا و جواهرات قدیمی با طلای نو و جدید امری طبیعی و عادی می‌باشد. در صورتی بخواهید طلای خود را بفروشید طلای دست دوم شما را با عیار 735 محاسبه می‌کنند اما در هنگام تعویض طلا با عیار 740 محاسبه می‌شود. طلفا با آگهی از فرمول تعویض طلا از کلاهبرداری‌های احتمالی جلوگیری کنید.

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 14 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر