نحوه محاسبه قیمت فروش طلا

گاهی شده است که برای رفع یک مشکل مالی یا جبران بودجه خرید، اقدام به فروش مصنوعات طلای خود می‌کنید. اما هنگامی که به بازار رفته و قیمت طلای خود را می‌گیرید، متوجه می‌شوید قیمتی که در مغازه طلافروشی بر روی مصنوع طلای شما گذاشته شده، کمتر از قیمتی است که طلا با آن به فروش می‌رسد. علت نیز این است که قیمت خرید طلا با قیمت فروش آن متفاوت است. پس در ادامه با قیمت فروش طلا و نحوه محاسبه آن آشنا می‌شویم.

نحوه محاسبه قیمت فروش طلا

به چه قیمتی طلای شما را می‌خرند؟

سؤالی که در هنگام فروش مصنوعات طلا در ذهن شما به وجود می‌آید این است که آیا وزن طلا، ضرب در قیمت نوشته شده بر روی تابلو طلا می‌شود؟ خیر. در حقیقت قیمت نوشته شده بر روی تابلو نصب شده در مغازه‌های طلافروشی، قیمت یک گرم طلای نو 18 عیار می‌باشد. البته در بعضی تابلوها مثل تابلو آنلاین طلا فروشی تابان گوهر، سایر قیمت‌هایی مثل قیمت خرید طلای دست دوم یا قیمت تعویض طلای دست دوم نیز آورده شده است.

قیمت خرید متفرقه طلای 18 عیار

وقتی که یک طلافروش طلایی را از شما می‌خرد، دو حالت پیش می‌آید. طلافروش یا ممکن است روی طلای کمی تعمیرات روی آن انجام دهد و آن را حتی به عنوان طلای نو نیز به فروش برساند. یا در حالت دیگر طلای شما را طلافروش می‌فرستد برای کارگاه طلا سازی تا مجدد از آن برای ساخت طلای نو استفاده شود.

قیمت طلای دست دوم یا به اصطلاح قیمت خرید متفرقه طلای 18 عیار، به صورت کلی برابر است با قیمت طلا با عیار 735 که در پاراگراف بعدی نحوه محاسبه آن آورده شده است. البته یک نکته حائز اهمیت وجود دارد که اگر طلای شما دارای سنگ زینتی باشد، ابتدا تمام سنگ‌ها را برداشته و سپس فقط وزن طلا شما را محاسبه می‌کنند. و چنانچه سنگ‌های زینتی قطعه طلای شما بدلی باشند، هیچ ارزشی ندارند و پولی بابت آن‌ها دریافت نمی‌کنید.

نحوه محاسبه قیمت فروش طلا

برای محاسبه قیمت فروش طلا، تنها کافی است طلا را با عیار 735 محسابه کنید. یعنی هر گرم طلا با عیار 750 تبدیل را به یک گرم طلا با عیار 735 کنید. به طور مثال اگر قیمت یک گرم طلای 18 عیار 2500000 تومان باشد، این عدد را ابتدا بر 750 تقسیم و سپس در عدد 735 آن را ضرب می‌کنند. عدد نهایی حدودا برابر 2450000 تومان می‌باشد. پس پیدا کردن قیمت فروش طلا چندان هم کار سختی نیست.

فرمول نحوه محاسبه قیمت فروش طلا

برای مشاهده قیمت‌های تعویض و فروش طلای دست دوم می‌توانید اپلیکیشن قیمت طلا تابان گوهر را دانلود کنید.

سخن آخر

در بحث فروش طلا، آنچه مورد توجه است این است که طلافروش دیگر هزینه اجرت، سود و مالیات بر ارزش افزوده که شما هنگام خرید طلا پرداخت کردید را محاسبه نمی‌کند و فقط وزن طلا را در عیار 735 ضرب کرده و محاسبه می‌کند. البته اگر شما در موقع فروش طلای خود قصد خرید طلا را نیز داشته باشید، طلافروش برای شما از قیمت تعویض طلا استفاده می‌کند. برای آشنایی با قیمت تعویض طلا می‌توانید به مقاله قیمت تعویض طلا در سایت تابان گوهر نفیس مراجعه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 15 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر